KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899349
nr 1389 9349
Kalle Eklund
(1891-1964), Sverige
Oljemålning, Kalle Eklund, fält. Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 37x47, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
Kalle Eklund, svensk bildkonstnär född i Örebro 1891, död 1964 i Vadstena.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:02:33
100 kr
200 kr
Kalle Eklund
Läs mer om Kalle Eklund